Ostření for Ondřejov

Ovládání

Po spuštění Biasu na počítači Alhena (vpravo) příkazem "startb" pro modrou devarku a "startb-loral" pro zlatou devarku je potřeba zadat příkaz "run ostreni400" pro CCD400 a "run ostreni700" pro CCD700.

Po spuštění z menu "Ostření" na počítači Primula (vlevo) klikněte na tlačítko "Aktualizuj seznam FITs". Do obou menu se vám načtou názvy FITs souborů z definovaného adresáře. Pro CCD400 je to adresář /data/CCD400.ostreni a pro CCD700 /data/CCD700.ostreni. Nyní si vyberte soubory, které chcete porovnávat. Pro CCD400 se implicitně vykreslí 225. řádek a pro CCD700 475. řádek z obou vybraných souborů. Řádek z prvního souboru se vykreslí červenou barvou a z druhého modrou barvou.

Nyní kliknutím levého tlačítka myši vložíte zelený kurzor vyznačující počátek zoomované oblasti (v ose X). Poté najedete na konec oblasti, kterou chcete vyzoomovat a opět stisknete levé tlačítko myši. V tu chvíli se vám zobrazí pouze požadovaná část řádku.

Šipkami nahoru, dolu můžete posunovat vyzoomovanou oblast doleva, doprava. Šipkami vlevo, vpravo posunete modrý řádek o 0,1 pixelu vlevo, vpravo. Stiskem klávesy Esc vypnete zoomování (zobrazíte opět celý řádek). Dalším stisknutím klávesy Esc nastavíte posun modrého řádku na 0 pixelů.

Pomocí widgetů ve spodní části okna můžete nastavovat řádek, který chcete zobrazit a zoomovat v ose Y buď oba řádky najednou nebo každý řádek nezávisle.

Po dokončení expozice musíte vždy kliknout na tláčítko "Aktualizuj seznam FITs", aby se vám načetl nově naexponovaný snímek do menu.

Případné dotazy, připomínky či náměty na vylepšení mi posílejte na email fuky@sunstel.asu.cas.cz.

Download

svn co https://stelweb.asu.cas.cz/svn/utils/trunk/ostreni/

Todo, aneb co by stálo za nápravu a vylepšení

  • Přidat podporu pro OES.

Poslední modifikace: 17.06. 2010

E-mail